українська література 5 класс авраменко 2021 гдз

література 5 українська класс авраменко гдз 2021.

ГДЗ: готові домашні завдання для 5 класу з української літератури. ГДЗ відкриває душу української літератури. Серед багатьох дорослих побутує поширений міф про те, що українська література – це нудно і одноманітно. Однак вони помиляються, ніколи не замислюючись над тим, яку ж мету перед собою ставили автори усіх творів, поем і романів, які входять у шкільну програму. Основне завдання української літератури – це не зовсім донести до школярів просте чтиво. Її головна мета – це вселити в голови п’ятикласників роздуми на теми, про які вони раніше не здогадувались чи на які не звертали увагу. Розібратися у тому, що ж мав на увазі письменник, коли писав про любов Івана і Марічки допоможуть готові домашні завдання з української літератури для 5 класу, які ще ніколи не були так поруч біля школярів. Решебник для 5 класу зручно поділений для того, аби школярі швидко знаходили рішення до потрібного завдання і мали більше часу на творчу роботу. Адже це – важлива складова навчання. Вчитися і творити разом з ГДЗ для п’ятого класу з української літератури – це реально і просто! Переживаємо долю головних героїв разом з ГДЗ.

Для того, аби добре зрозуміти усі теми шкільної програми з української літератури і отримати в результаті за домашнє завдання 12 балів необхідно до глибини душі проникнутися історією, яку намагався донести письменник, її суть. Не даремно на шляху головних героїв виникають ті чи інші складнощі – автор бажає продемонструвати, які їх долати. Труднощі ж навчального плану можна легко побороти разом з ГДЗ з української літератури для 5 класу, які демонструють аналіз усіх дій героїв, зрозумівши які виконати будь-яку вправу буде простіше простого. Решебник для 5 класу стане чарівною паличкою, без якої на жоден урок з української літератури йти не захочеться: у ньому є всі таємниці письма, які не доступні навіть вчителю. Портал GDZ4YOU – джерело української літератури. Наш сайт став би гордістю будь-якого літературознавця, адже тільки у нас точно підібрані найрізноманітніші ГДЗ і автори рішень. Готові домашні завдання з української літератури так само ідеально укладені, тому навіть для того, аби просто знайти їх на нашому сайті, не потрібно докладати багато зусиль – усе прямо під рукою у Вашому планшеті, комп’ютері чи телефоні. Це та інші ГДЗ доступні в режимі онлайн. За їх використання не потрібно платити – вони розміщені безкоштовно для Вашого блага. І навіть без реєстрації!

Розглядаємо літературну сім’ю разом з GDZ4YOU. Українська та світова література – це дві сестри, кожній з яких потрібно приділити достатню увагу. Наш портал дає можливість це зробити.

Готові домашні завдання з світової літератури відкриють перед Вами майстерність письма з нового боку. Ви неодмінно в нього закохаєтесь і складете цей предмет на відмінно! Гдз 5 класс укр лит – Решебник (ГДЗ) Українська література 5 класс О.М. Авраменко 2013. ГДЗ до підручника “Українська література 5 клас Авраменко О М” НОВА ПРОГРАМА 2018, 2013 року Відповіді (ответы) » Допомога учням. Сторінка 5 Художня література як мистецтво слова Сторінка 12. Міфи “Про зоряний віз”, “Чому пес живе коло людини?”,”Дажбог” Сторінка 19. Міф “Берегиня”, легенди “Неопалима купина”, “Як виникли Карпати”, “Чому в морі є перли та мушлі” Сторінка 27. Перекази “Білгородський кисіль”, “Прийом у запорожці”, “Ой Морозе, Морозенку” Сторінка 35.

Казка “Про Правду і кривду” Сторінка 40. Казка “Мудра дівчина” Сторінка 50. Казка “Ох” Сторінка 61. Казка “Летючий корабель” Сторінка 74. Іван Франко казка “Фарбований лис” Сторінка 87. Василь Королів-Старий казка “Хуха – Моховинка” Сторінка 89. Теорія літератури: портрет Сторінка 97. Василь Симоненко віршована казка “Цар Плаксій та Лоскотон” Сторінка 111. Галина Малик повість-казка “ Завдання автора даного ГДЗ – спонукати школярів читати книжки, навчити розуміти та розмірковувати над прочитаним, навчитись описувати ілюстрації словами з творів, збагачувати свій словесний запас, уникнути труднощів при аналізуванні творів у старших класах (цитати з навчальних художніх творів зображені в лапках або прописом). Сторінки 23 – 34 Легенди «Про Зоряний Віз», «Чому пес живе коло людини?», «Неопалима купина», «Як виникли Карпати», «Чому в морі є перли і мушлі» Сторінки 176 – 182 Літопис «Повість минулих літ» — «Три брати — Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь», «Святослав укладає мир з греками і повертається до Києва. Смерть Святослава» Сторінки 183 – 185 Літопис «Володимир вибирає віру», «Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам» Сторінки 265 – 269 Максим Рильський «Дощ (благодатний, довгожданий…)», «Осінь-маляр із палітрою пишною…», «Люби природу не як символ…» Сторінка 13 Початок словесного мистецтва:фольклор і літописи Сторінки 14 – 20 Міфи «Берегиня», «Дажбог» Сторінки 21 – 32 Легенди «Про зоряний Віз», «Чому пес живе коло людини?», «Неопалима купина», «Як виникли Карпати», «Чому в морі є перли і мушлі» Сторінки 33 – 41 Народні перекази «Білгородський кисіль», «Прийом у запорожців», «Ой Морозе-Морозенку» Сторінки 42 – 52 Побутові казки «Про правду і кривду», «Мудра дівчина» Сторінки 53 – 69 Чарівні казки «Ох», «Летючий корабель» Сторінка 70 – 80 Літературні казки. Іван Франко.

«Фарбований Лис» Сторінки 81 – 91 Василь Королів-Старий. «Хуха-Моховинка» Сторінки 92 – 100 Василь Симоненко. «Цар Плаксій та Лоскотон» Сторінки 101 – 124 Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» Сторінки 125 – 142 Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» Сторінки 143 – 149 Із народної мудрості. Загадки. Прислів’я та приказки Сторінки 150 – 157 Леонід Глібов. «Химерний, маленький…», «Що за птиця?»,«Хто вона?», «Хто розмовляє?», «Хто сестра і брат?» Сторінки 158 – 159 Перевір, чи старанно ти навчаєшся Сторінки 160 – 166 «Повість временних літ» — «Три брати — Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь», «Святослав укладає мир з греками і повертається до Києва. Смерть Святослава» Сторінки 167 – 169 «Повість временних літ» — «Володимир вибирає віру», «Розгром Ярославом печенігів. Похвала книгам» Сторінки 170 – 175 Олександр Олесь. «Ярослав Мудрий» (із кн. «Княжа Україна») Сторінки 175 – 189 Олександр Олесь. Драматичний твір і його побудова. «Микита Кожум’яка» Сторінки 190 – 191 Перевір, чи старанно ти навчаєшся Сторінки 192 – 208 Степан Васильченко. «В бур’янах» (Скорочено) Сторінки 209 – 213 Тарас Шевченко. «За сонцем хмаронька пливе…», «Садок вишневий коло хати…» Сторінки 214 – 219 Павло Тичина. «Не бував ти у наших краях!», «Гаї шумлять…», «Блакить мою душу обвіяла…» Сторінки 220 – 229 Євген Гуцало. «Лось» Сторінки 230 – 232 Євген Гуцало. «Зірка», «Чарівники», «Журавлі високі пролітають…» Сторінки 234 – 237 Максим Рильський. «Дощ» («Благодатний, довгожданий…»), «Осінь-маляр із палітрою пишною…», «Люби природу не як символ…» Сторінки 238 – 248 Григір Тютюнник. «Дивак» Сторінки 249 – 254 Микола Вінграновський. «Перша колискова», «Бабунин дощ», «Сама собою річка ця тече…» Сторінки 254 – 276 Микола Вінграновський. «Сіроманець» (Скорочено) Сторінки 277 – 278 Перевір, чи старанно ти навчаєшся. Завдання автора даного ГДЗ – спонукати школярів читати книжки, розуміти та розмірковувати над прочитаним, навчитись описувати ілюстрації словами з творів, збагачувати свій словесний запас, уникнути труднощів при аналізуванні творів (цитати з навчальних художніх творів зображені в лапках або прописом). ГДЗ та відповіді Українська література 5 клас онлайн. ГДЗ з української літератури 5 клас. Українська література – найважливіший шкільний предмет, який вивчається в усіх класах. І варто зазначити, що це дуже серйозний предмет, завдяки якому можна дізнатися про українських письменників та їхні твори, котрі стали класикою. Читання літератури є основою, що допомагає учням стати більш грамотними, і інтелектуально підкованими. Але як завжди буває, є учні, які не дуже люблять українську літературу. ГДЗ українська література 5 клас. Якщо Вам важко дається цей предмет, тоді скористайтеся У цій методичної книзі зібрані відповіді, на завдання, які є в підручнику.

Збірник зручно поділений на глави, щоб максимально швидко знайти потрібне завдання і списати його. Маючи в своєму розпорядженні смартфон або планшет, у Вас з’являється можливість моментально завантажити розв’язник, щоб використовувати його прямо зараз. ГДЗ 5 клас українська література скачати. Всі наші ГДЗ з будь-якого шкільного предмету включають в себе відповіді на кожне завдання, а не тільки на їх частину. Ми постійно стежимо за змінами в освітній сфері, і оновлюємо розв’язник, як тільки це буде необхідно, щоб він залишався актуальним для кожного навчального року. Потрібно відзначити, що в ГДЗ є відповіді на кожне завдання, адже в подібних аналогах, вони можуть бути тільки на деякі. Списуючи завдання, можете бути впевненими, що воно виконано правильно і точно. ГДЗ 5 клас українська література це не просто звичайна шпаргалка, але відмінна допоміжна література. Завдяки розгорнутим відповідм, будь-який учень зможе зрозуміти літературу, а значить краще засвоїти новий матеріал. Більше не потрібно переживати перед контрольними або самостійними роботами, адже використовуючи ГДЗ, Ви зможете відмінно підготуватися до будь-якої атестації. Користуйтеся розв’язником з української літератури і вивчайте цей прекрасний предмет, отримуючи тільки кращі оцінки. ГДЗ и решебники Украинская литература 5 класс. ГДЗ по украинской литературе 5 класс. Украинская литература – важнейший школьный предмет, который изучается во всех классах. И стоит отметить, что это очень серьезный предмет, благодаря которому можно узнать об украинских писателях и их произведениях ставших классикой. Чтение литературы является основой, помогающей ученикам стать более грамотным, и интеллектуально подкованными. Но как всегда бывает, есть ученики, которые не очень любят украинскую литературу. ГДЗ украинская литература 5 класс. Если Вам трудно дается данный предмет, тогда воспользуйтесь В этой методичной книге собраны ответы, на задания, которые есть в учебнике.

Сборник удобно поделен на главы, чтобы максимально быстро найти нужное задание и списать его. Имея в своем распоряжении смартфон или планшет, у Вас появляется возможность моментально скачать решебник, чтобы использовать его прямо сейчас. Все наши ГДЗ по любому школьному предмету включают в себя ответы на каждое задания, а не только на их часть. Мы постоянно следим за изменениями в образовательной сфере, и обновляем решебник, как только это будет необходимо, чтобы он оставался актуальным для каждого учебного года. Нужно отметить, что в ГДЗ имеются ответы на каждое задание, ведь в подобных аналогах, они могут быть только на некоторые.

Списывая задание, можете быть уверенными, что оно выполнено правильно и точно. ГДЗ 5 класс украинская литература это не просто обычная шпаргалка, но отличная вспомогательная литература. Благодаря развернутым ответам, любой ученик сможет понять литературу, а значит лучше усвоить новый материал. Больше не нужно переживать перед контрольными или самостоятельными работами, ведь используя ГДЗ, Вы сможете отлично подготовиться к любой аттестации. Пользуйтесь решебниками по украинской литературе и изучайте этот прекрасный предмет, получая только лучшие оценки. ⭐ ГДЗ Українська література 5 клас Л.Т. Коваленко 2013. Що таке ГДЗ? Готові домашні завдання (скорочено ГДЗ) – це посібники, які містять правильні відповіді до підручника з певного предмету. Такі збірники є і з математики. і з англійської, і з природознавства. Вони покликані допомагати учневі чи його батькам перевіряти домашні завдання швидко та якісно. Українська література 5 клас ГДЗ.

Щоб отримувати високі оцінки з української літератури, потрібно добре вчитися і правильно виконувати домашнє завдання. ГДЗ Українська література 5 клас Л.Т. Коваленко 2018 року видання допоможе перевірити домашнє завдання і переконатися в тому, що воно виконане правильно. Усі ГДЗ на «12 балів» На нашому сайті Ви знайдете збірники готових домашніх завдань різних авторів. Наприклад, у нас є ГДЗ Українська література 5 клас О.М. Авраменко 2013 року, а також посібники з інших предметів, так як математика, природознавство, українська мова, англійська та ін. ГДЗ укр літ онлайн. На нашому сайті Ви зможете знайти необхідні збірники готових домашніх завдань в розділі Всі посібники можна передивлятися без реєстрації і зовсім безплатно. Нова програма з української літератури. Навчальна шкільна програма часто змінюється, в тому числі і з української літератури. Додаються нові твори для вивчення, а інші навпаки виключають з програми, тому дуже важливо мати збірник з відповідями, який відповідає Вашому підручнику. Ми постійно додаємо нові книжки на наш сайт, щоб вони завжди були у Вас під рукою. ГДЗ на уроці. У випадку, якщо Вам знадиться збірник ГДЗ Укр літ 5 клас Коваленко 2013 на уроці, то Ви зможете переглянути його на нашому сайті з Вашого мобільного телефону чи планшету в режимі онлайн. ГДЗ – це не шпаргалка. Ми не рекомендуємо користуватися збірниками ГДЗ з української літератури за 5 клас для списування. Значно краще і корисніше буде виконати домашнє завдання самостійно і тільки після цього подивитися правильні відповіді в збірнику готових домашніх завдань. ЗНО. Українська мова та література. ЗНО 2021. Комплект Частина 1 + Частина 2.

За новою редакцію правопису.

Авраменко О.

Повний курс підготовки. Українська мова і література + ЛАЙФХАКИ. Заболотний О. Л1170У. Українська література. Тематичні узагальнення. Мініпосібник.

Орлова О. Л1178У. Власне висловлення. Робочий зошит. Літвінова І.М., Гарюнова Ю.О. Л1037У. Навчальний посібник містить рекомендації щодо написання власного висловлення наЗокрема, увагу приділено основним правилам побуд. Українська мова і література в таблицях і схемах. Данилевська О.М. Л1038У.

Нове довідкове видання допоможе повторити шкільний курс з української мови та літератури за мінімум часу і водночас комплексно підгот. Українська мова і література. Типові тестові завдання. Л1176У. Посібник розроблено на зразок тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання. Завдання подано за варіантами відповідно до прогр. Комплексне видання. Радченко І.О. Л1173У. Українська мова. Л1174У. 2000 тестів для підготовки доЛ1036У. Тестові завдання у форматі ЗНО та ДПА. Глазова О.П. 978-617-656-876-6/21. Посібник призначено для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації з української мови. Зміст. 978-617-656-875-9/21. Комплексне видання для підготовки до ЗНО та ДПА з української мови – доступний, сучасний, комплексний тренажер для підготовки до ЗНО, Інтерактивний довідник-практикум із тестами. Гарюнова Ю.О. Д178075У. Видання створено з метою якісної та ефективної підготовки до складання зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури. У. Тестові зошити. Тищенко З.Р.

Д178084До видання ввійшли 10 тестових зошитів, що узгоджені за змістом і структурою із сертифікаційною роботою ЗНО та відповідають вимогам чинн. Інтерактивний довідник-практикум із тестами. Літвінова І.М. Д178074Видання створено з метою якісної та ефективної підготовки до складання зовнішнього незалежного оцінювання з української мови. У довідн. Практичний довідник з українського правопису. Ющук І. П. Нова програма! 978-966-983-075-3. Комплексна підготовка до ЗНО і ДПА. Витвицька. Посібник містить теоретичний матеріал, тестові завдання різних рівнів складності, тексти більшості програмових творів, демонстраційні. Білецька О. Посібник призначений для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання та ДПА з української мови. Він укладений відповідно до чинни. Новий довідник. Усе для978-966-917-481-9. Правопис 2019. Усе для978-966-917-434-5. ЗНО та ДПА. Як допомогти дитині впоратися зі стресом. Рекомендації, тести, тренінги. Рашковська І. 978-617-7287-86-4. У книжці розглянуто основні напрями роботи практичного психолога під час підготовки учнів до ДПА та ЗНО, а також практичні рекомендації. Український правопис з коментарями та примітками до нової редакції Д901892Пропоноване видання є оновленою редакцією «Українського правопису», що її затвердив Кабінет Міністрів України 22 травня 2019 року Довідник + тести. Повний повторювальний курс. Куриліна О.В.978-617-539-310-9. Матеріали довідника укладено відповідно до чинних навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів з української мови т. Інтерактивна хрестоматія. Тищенко З.Р.Д178101Інтерактивна хрестоматія містить усі твори, передбачені «Програмою зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з укра. Частина 1. 978-966-349-779-2. Посібник для підготовки до ЗНО: Українська мова та література, частина I. Довідник. Завдання в тестовій формі. Збірник містить теорети. Частина 2. 978-966-349-780-8. Посібник для підготовки до ЗНО: Українська мова та література, частина II. Збірник завдань у тестовій формі. Збірник містить завдання. Хрестоматія для підготовки до978-966-349-783-9. Хрестоматія містить усі твори, передбачені новою програмою до ЗНО-2021. Перед художніми творами подано стислу інформацію про письменника, Міні-конспекти. 978-966-349-781-5. Посібник укладено відповідно до чинної програми з української літератури для загальноосвітніх навчальних закладів і програми ЗНО-2021. 978-966-349-782-2. У новому виданні посібника викладено вимоги до написання власного висловлення, подано критерії його оцінювання, розроблені Українськи. ЗНО 2020.

Видання створено з метою якісної та ефективної підготовки до складання зовнішнього незалежного оцінювання з української мови. Лайфхаки. ЗНО без зайвої напруги. Хворостяний І. Посібник у формі корисних порад (лайфхаків) призначений для вивчення української мови та підготовки до зовнішнього незалежного оцінюва. Збірник тестових завдань. Куриліна О.В. Матеріали збірника укладено відповідно до вимог чинних навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів з української мов. ЗНО 2020.20 варіантів у форматіМатеріал збірника укладено відповідно до чинних навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів з української мови та літ. Повторювальний курс, підготовка доМатеріали збірника укладено відповідно до чинних навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів з української мови та лі. Готуємось до здачі ЗНО з української мови та літератури разом.

Готуючись до ЗНО української мови та літератури у майбутніх випускників можуть виникнути різні складнощі, пов’язані з неналежним навчанням під час вивчення шкільної програми. Якщо з будь-яких причин у майбутнього абітурієнта є прогалини у знаннях у таких предметах, як українська мова та українська література, в учня можуть виникнути проблеми зі вступом до вищого навчального закладу. Згідно закону України, зовнішнє незалежне оцінювання є обов’язковим предметом для всіх майбутніх студентів. Щоб надолужити втрачені знання або поновити, закріпити шкільну програму з мови та літератури, випускнику допоможуть комплекс дидактичних матеріалів до підготовки доПридбати посібники від відомих авторів, видання яких схвалено Міністерством Освіти та Науки, можна на сайті офіційної онлайн книгарні knigosfera.com.ua (Україна) за доступною вартістю, доставка яких здійснюється перевіреними транспортними компаніями швидко в будь-який населений пункт країни. В каталозі книгарні також можна придбати видання для ЗНО фізика, англійська мова, математика, які представлені в спеціальному розділі віртуальної торговельної мережі.

Які зошити з тестами до ЗНО (українська мова та література) обрати. Більшість посібників ЗНО українська мова та література користуються попитом не тільки серед майбутніх абітурієнтів, але й серед викладачів даного предмету. Річ у тому, що більшість вчителів з української літератури та мови, використовують друковані видання для гуртової підготовки учнів до зовнішнього незалежного тестування. Пробні тести з української мови та літератури подаються в типовому форматі, що й справжнє державне оцінювання. Саме тому в учня є можливість зрозуміти рівень своїх реальних знань, вчителю, на що зробити акцент для більш продуктивної підготовки учня до зовнішнього незалежного оцінювання.

Для того щоб підготовка до ЗНО з української мови, літератури була максимально продуктивною, друковані посібники пропонуються в комплексі, в комплекті якого містяться: Тестовий довідник з мови та літератури; Хрестоматія з літератури; Повне зібрання завдань у тестах; Стислі конспекти по художнім творам; Зошит для власних висловлювань та нотатків. Випускники минулих років та практикуючі викладачі міста Київ та шкіл інших населених пунктів радять вибирати комплексні видання, які міститимуть не тільки перераховані посібники для освоєння матеріалу ЗНО з української мови та літератури, але й додатковий примірник з правилами правопису української мови. Інтернет-магазин Кnigosfera пропонує придбати комплексні систематизовані видання, які допоможуть підготуватися не тільки до ЗНО з української мови та літератури, але й до ЗНО з хімії, біології, англійської, історії України, оптова ціна яких вас приємно здивує. Як самостійно підготуватись до ЗНО з української мови. ЗНО з українська мова – важливий іспит для кожного школяра, який планує подальше навчання у інших навчальних закладах в Україні. Більшість майбутніх абітурієнтів переконані, що лише репетитори та більша кількість відпрацьованих годин по дисципліні допоможуть якісно підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання. Але це потребує значних матеріальних затрат. Саме тому кожний третій ученик 11 класу обирає друковані посібники, підготовка до ЗНО з якими допоможе швидко поновити отримані знання та заповнити прогалини в шкільній програмі. Використовуючи спеціальну структуровану літературу, учень може самостійно швидко підготуватися доКожен примірник тестової підготовки містить: Повне зібрання правил граматики, орфографії, словотворення та інших наук про мову, без яких неможливо вільно володіти рідною мовою; Структуроване оформлення теоретичного матеріалу з найпоширенішими помилками, які утворюються в граматиці та лексиці; Різноманітні практичні завдання, опрацювання яких дозволить написати тести на високий бал та вступити до омріяного ВНЗ. Каталог онлайн магазину містить великий вибір видань для якісної самостійної підготовки до випускних іспитів. В нашій книгарні можна дешево замовити не тільки пробні тести для учнів 11 класу, але й завдання ДПА 9 клас та друковані примірники для учнів молодшої школи з доставкою в будь-який населений пункт, де є представництва кур’єрських компаній. Широкий асортимент тестів та відповідей для ЗНО з української мови та літератури в інтернет-магазині Knigosfera.

Перед тим як розпочати готуватися до ЗНО з української мови та літератури, рекомендуємо зрозуміти, що готуватися до найважливішого іспиту випускнику потрібно не за місяць до тестування, а розпочати ще на початку навчального року. Щоб не гаяти зайвого часу та мати 100% гарантію того, що іспит з предмета українська література та мова на найвищому рівні, рекомендуємо завітати до нашого профільного магазину та придбати пробні тести, які допоможуть переконливо та грамотно висловлювати думки та міркування. На сайті книгарні Кnigosfera в Києві представлений великий вибір друкованої літератури, яка містить не тільки теоретичний матеріал, але й практичні завдання, завдяки яким можна швидко підготуватися доОформлювати замовлення на нашому сайті вигідно, адже для оптових клієнтів діє спеціальна система знижок та бонусів. Якщо вам потрібні навчальні матеріали для наймолодших учнів, в спеціальному розділі можна обрати зошит 1 клас Я досліджую світ та примірники з інших предметів по адекватних цінах.

. Конституція України — (ст. 53 — Кожен має право на освіту); Закон України «Про освіту» — (ст. 6 — Основні принципи освіти); Закон України «Про загальну середню освіту» — (ст.

44 — Матеріально-технічна база загальноосвітніх навчальних закладів); Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» — (ст. 32 — Повноваження у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту). Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти. • Автор: О.М.Авраменко • Видавництво: «Грамота» • Рік видання: 2018 • Сторінок: 256 • Формат файлу: pdf.

Мова має надзвичайно велике значення в житті людини. Як без повітря неможливо дихати, так і без мови людина не здатна спілкуватися. Згадайте прекрасні миті свого життя: бабусину казку, пригодницький мультфільм, захопливу гру на комп’ютері чи дотепний анекдот — усі вони пов’язані зі словом. Саме через нього ви пізнаєте світ, дістаєте емоційну й естетичну насолоду. Порівняйте два маленькі тексти: Який з них більш емоційний’ Звичайно ж, другий, адже в ньому більше слів, ужитих у переносному значенні, є запитання й відповідь, унаслідок цього в уяві читача виникають яскравіші образи. Отже, саме в другому тексті більше образних слів (блідолиций, сховався, світанок, не за горами). Образні слова, на відміну від звичайних, яскравіші, емоційніші, краще вимальовуються в уяві людини, тож ними широко послуговуються майстри слова — письменники. А и справді, важко уявити художній твір без образних слів, адже вони ніби ті цеглинки, з яких вибудовується казка чи вірш. Образні слова частіше мають переносне значення (золотий перстень — золота душа), хоча можуть уживатися й у прямому (фонтан — водограй; лоб — чоло).

А ще образності можуть надавати зменшено-пестливі або згрубілі суфікси (кішка — кицюня; кіт — котяра), іноді й префікси (давній — прадавній). Найкращі художні твори (їх ще називають шедеврами) здебільшого оспівують красу світу й людської душі, такі риси, як доброта, щедрість, розум, благородство.

У літературі основним засобом творення краси є слово, у музиці — звук, у скульптурі — лінії та форми, у малярстві — фарби. І художня література, і музика, і скульптура, і малярство — це різні вшкі мистецтва. Письменник не копіює наше життя, а через свою творчу уяву, фантазію створює ніби новий віртуальний світ у художніх образах. Отже, митець творить художню дійсність за законами краси. З чого ж починалося словесне мистецтво? З усної народної творчості (фольклору), а також із літописів. Першим літописам майже тисяча років, найвідоміший з-поміж них — «Повість минулих літ», уривки з нього ви прочитаєте в цьому підручнику через кілька уроків. Однак фольклор ще давніший, у ньому живуть первинні уявлення про наш світ, мудрість попередніх поколінь, козацька слава й краса людських почуттів.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

самостійна робота паралельність прямих і площин у просторі

правила безпеки під час проведення дослідів з природознавства у початкових класах

географія 7 клас практикум кобернік гдз