історія хвороби хірургія гострий холецистит

хірургія історія гострий холецистит хвороби.

Реферат Історія хвороби по хірургії: гострий калькульозний холецистит. На момент огляду скаржиться на слабкість. Болі в області шва, в правому підребер’ї, які посилюються при диханні і русі. p> Опитування за органами і системами. В· Зі боку органів дихання, задишка при фізичному навантаженні. Болю в грудній клітці, кашлю, не зазначає. Носових і легеневих кровотеч не зазначає. p> В· Зі боку серцево-судинної системи, скаржиться на почастішання серцебиття при фізичних навантаженнях. Вважає себе хворою з 29.08.10 року, коли, вперше, після вживання жирної їжі, виникли інтенсивні, переймоподібні болі в області правого підребер’я, иррадиирущие в праве передпліччя, що супроводжуються рясною блювотою з домішкою жовчі, яка приносила полегшення, а так само зазначає гіркоту в роті. Хвора приймала препарати но-шпа, після яких хворобливі відчуття ставали менш інтенсивні. Але через годину-півтора болю поновлювалися, разом понад зазначеними симптомами. p> 30 серпня 2010 року, хвора звернулася до дільничного терапевта в поліклініку за місцем проживання. В цей же день була госпіталізована в МУЗ МКЛ № 2, з діагнозом В«Гострий холециститВ». На даний момент, після проведення оперативного втручання, захворювання В«Гострий холецистит В», повністю усунуто і не несе небезпеки для життя пацієнтки. 1. Народилася в 1940 році в м. Москва, першою дитиною в сім’ї. Росла і розвивалася в відповідності зі статтю і віком. Закінчила 10 класів середньої школи, потім вступила до інституту. Закінчила його за фахом інженер. p> У дитинстві часто хворіла на гострі респіраторні захворювання. Перехворіла краснуху, вітряну віспу. p> 2.Замужем. Є дочка, 43 роки. p> 3. Знаходиться на пенсії. Професійних шкідливих не було. p> 4. Поживає в упорядкованій квартирі разом з чоловіком. p> Вірусний гепатит, туберкульоз, холера, венеричні захворювання в анамнезу не відмічені. У 41 рік оперована з приводу фіброми.

p> 5. Шкідливих звичок не має.

p> 6. Спадковість, хронічними захворюваннями не обтяжена.

br/> Загальне стан середнього ступеня тяжкості. Положення вимушене (на спині або на лівому боці). Зростання-150 см, вага-71 кг. p> Підшкірно-жировий шар розподілена не рівномірно. Гіпертрофія, за жіночим типом (на рівні пупка -5 Сантиметрів. Шкіра рожева. Вологість, тургор і еластичність шкіри знижені.

Видимі слизові блідо рожевого кольору. p> Власний покрив — розвинений відповідно віку. Оволосіння за жіночим типом. Грибкового ураження не відзначено. Набряків не виявлено. p> При зовнішньому огляді лімфатичні вузли не візуалізуються. Привушні, підборіддя, підщелепні безболісні, розмір 1:0,5 см, еластичні, не зміщені щодо шкіри і прилеглих тканин. Слизова зіву блідо рожева. Мигдалики не збільшені. p> Грудна клітка конічної форми, симетрична. Ширина міжреберних проміжків 1,5 см. Надключичні і підключичні ямки позначені слабо, виражені однаково з обох сторін. p> Тип дихання грудний. Рух грудної клітки при диханні рівномірний. p> Частота дихання 16 за хвилину. Історія хвороби — хірургія гострий холецистит. МЕДИКО-СТОМАТОЛОГІЧНИЙ. Скарги при надходженні: На головний біль, мерехтіння мушок перед очима, слабкість, гіркота в роті, нудоту, біль у правому та лівому підребер’ї, епігастральній ділянці, що носять різкий колючий характер, багаторазову блювоту з домішкою жовчі. Вважає себе хворою з 30.03.2001, коли вперше з’явилися скарги на нудоту, колючі болі в правому підребер’ї. Надалі відзначала наростання больового синдрому, з’явилися відчуття гіркоти у роті, блювота.

Двічі в період з 31.03.01 по 6.04.01 викликала швидку допомогу. Лікарем швидкої допомоги була виміряна АТ — 200/100 (зі слів хворої), при робочому 130-140/80-90. З метою купірування епізодів підйому АТ лікарем швидкої допомоги вводився препарат Магнію Сульфат 25% в м (зі слів хворої). Після ін’єкції хвора відчувала суттєве полегшення через 20-25 хвилин. 7.04.2001 року хвора втретє викликала бригаду швидкої допомоги зі скаргами на миготіння «мушок» перед очима, головний біль, біль у лівому підребер’ї, з іррадіацією в поперекову область, колючі різкі болі в правому підребер’ї з іррадіацією в епігастральній ділянці, піднялася температура до 37,8. Лікарем швидкої допомоги був виставлений попередній діагноз гострий панкреатит (?) (Виміряна АТ — 220/120 (зі слів хворої)), введена магнезія, хвора госпіталізована в хірургічне відділення 68 міської клінічної лікарні. Народилася четвертою дитиною з п’яти дітей. На момент народження мати і батько здорові. Житлові умови — хороші. Росла і розвивалася за віком. До школи пішла з семи років, закінчила сім класів середньої школи. Після закінчення школи влаштувалася на роботу на ситценабивное фабрику, де пропрацювала 15 років. Після цього поміняла місце роботи і пропрацювала на 1-му годинниковому заводі 1924 робочої гальванічного цеху (мала професійні шкідливості — контакт з електролітами і розчинниками (ацетон). На пенсії з 50 років.

Менструація з 13 років регулярні безболісні. Має двох здорових дітей (вагітності в 28 і 40 років). Перша вагітність протікала з ускладненнями, гестозом другої половини вагітності. Друга — без особливостей. Пологи самостійні.

Менопауза з 41 року, після народження другої дитини. Перенесені захворювання: хворіє на цукровий діабет з 1980 року, артеріальною гіпертензією з 1990 року. У 1985 році звернулася до терапевта з приводу болю в поперековій області, спрямована на обстеження до уролога — діагносцірована зменшення в розмірах лівої нирки (зі слів хворої) Алергологічний анамнез — один раз в житті відзначала алергічну реакцію, за типом кропив’янки, на прийом антигіпертензивного препарату іноземного виробництва, назви якого не пам’ятає. Стан хворої на момент курації задовільний, свідомість ясна, положення активне. Нормостеніческого статури, підвищеного харчування (ожиріння 1-2 ступеня). Шкірні покриви тілесної забарвлення, сухі, еластичність шкіри знижена, тургор тканин знижений, набряків немає. Підшкірно-жирова клітковина виражена добре (товщина шкірної складки на рівні пупка до 7-8 см.), найбільші відкладення жиру відзначаються на животі та стегнах. Дихання через ніс, вільне.

Голос гучний. Грудна клітина конусоподібна, симетрична. Обидві половини грудної клітки однаково беруть участь в акті дихання. Дихання нормальної глибини, грудний тип, ритмічне. ЧДД — 17 у хвилину. Права легеня: Спереду на 3,5 см вище ключиці. Ззаду на рівні остистого відростка 7 шийного хребця. На почуття запаморочення, миготіння «мушок» перед очима, відчуття тяжкості в потилиці. Часті головні болі. З 1990 року епізодично брала гіпотензивні засоби (дибазол, папазол, раунатин) у випадках підвищення артеріального тиску до 160-170/100-110 мм.рт.ст. Протягом останніх 2-3 місяців приймає Капоте по 1 таблетці 2 рази на добу.

Робоче АД-140/80. Верхівковий поштовх визначається за 5-му міжребер’ї 2 см назовні від среднеключичнойлінії. Нормальною висоти, помірної сили, нерезістентний. Пульс симетричний, частотою 75 ударів на хвилину, ритмічний, доброго наповнення. Права — в 4-му міжребер’ї на 2 см назовні від правого краю грудини Верхня — на рівні 3-го ребра між l. sternalis et l. parasternalis sinistrae Ліва — в 5-му міжребер’ї, на 2 см назовні від лівої среднеключичнойлінії. Судинний пучок виходить за межі грудини в 2-му міжребер’ї на 1.5 см. Поперечник судинного пучка — 8 см. В області попереку видимих ​​змін не виявлено. Нирки пропальпувати не вдалося. Симптомпоколачивания в області попереку — слабопозитивний праворуч, ліворуч — негативний. Хворобливість при пальпації верхніх і нижніх сечовідних точок відсутній. Перкуторно сечовий міхур не виступає над лобковим зчленуванням. Дизурических явищ немає. На відчуття гіркоти у роті, болі в епігастральній ділянці, правому підребер’ї, що носять тупий характер, печію, запори (страждає з молодого віку, використовує препарати сени). Мова вологий, з відбитками зубів, покритий сірувато-жовтуватим нальотом. Живіт правильної форми, симетричний, бере участь в акті дихання. При пальпації виявляється помірна болючість в правому підребер’ї, епігастральній ділянці. Сигмовидну, поперечно-ободову, сліпу кишку, нижній край печінки, жовчний міхур, селезінку пропальпувати не вдалося через огрядності хворий. При пальпації по ходу підшлункової залози відзначається нерізко хворобливість, підшлункову залозу пропальпувати не вдалося. Симптом Ортнера — слабо позитивний справа, при поколачивании по реберної дузі зліва виявляється нерізко болючість; симптом Василенко — слабо позитивний, френікус-сімтом (Мюссе) — позитивний справа; симптом Мерфі — позитивний; симптом кашльового толку — негативний; симптом Мейо-Робсона — негативний. ПРЕДВАРІТЕЛБНИЙ ДІАГНОЗ.

На підставі скарг на відчуття гіркоти у роті, печію, нудоту, блювоту кількаразову, біль у правому підребер’ї, що носили гострий, колючий характер з іррадіацією в епігастральній ділянці, купейні ін’єкційним введенням магнезії, позитивні сіптоми Ортнера, Мюссе, Мерфі; поставлений попередній діагноз — гострий холецистит. План лікування. Дані лабораторних та інструментальних досліджень. Нирки середніх розмірів, ниркові синуси розширені, підвищеної ехогенності. Висновок: Ехографіческое картина хронічного пієлонефриту. Pancreas: голівка 3,9 см, тіло 1,7 см, хвіст 2,2 см; неоднорідної структури, підвищеної ехогенності з ділянками зниженої ехогенності. За латерального контуру гіперехогенний серп товщиною 0,2 см, тканина залози набрякла. Жовчний міхур розміром 8,5 x3, 3 см стінка тонка, в просвіті яскраві ехогенних освіти до 0,3 см і згущена жовч. Холедоха не розширений. ДІФ. Стравохід вільно проходимо, стінки його еластичні, слизова в н 3 набрякла з смугами і вогнищами гіперемії. Складки потовщені. Сторож деформований проходимо. Цибулина 12 П.К. деформована, слизова її набрякла, гіперемована з виразковим дефектом на передній верхній стінці до 1 см в діаметрі, дно його виконано фібрином. ЩОДЕННИК. Хвора скаржиться на постійні болі в правому підребер’ї, епігастральній ділянці. Об’єктивно: ЧДД = 10 в хв, при аускультації легень — везикулярне дихання, тони серця ясні, ритмічні, ЧСС = PS = 76 уд хв, при пальпації живіт м’який, болючий в епігастральній ділянці, правому підребер’ї, При пальпації по ходу підшлункової залози відзначається нерізко хворобливість, симптом Мерфі слабо позитивний, стілець оформлений, гази відходять, сечовипускання вільне, діурез адекватний. Температура 36,7 °. Скарги колишні і приєдналися скарги на головні болі в ділянці потилиці, запаморочення (пов’язує з вимушеною скасуванням антигіпертензивного препарату (капотен)). Об’єктивно: ЧДД = 12 в хв, А Д 170/100 мм.рт.ст при аускультації легень — везикулярне дихання, тони серця ясні, ритмічні, ЧСС = PS = 70 уд хв, при пальпації живіт м’який, болючий в епігастральній області і правому підребер’ї, симптом Мерфі негативний, стілець оформлений, гази відходять, сечовипускання вільне, діурез адекватний. Температура 36,8 °. Диференціальний діагноз. Наявність у хворої, печії, болю в епігастрії та правому підребер’ї купируются після в м введення розчину Магнію Сульфату, болючості при пальпації в епігастрії та правому підребер’ї; даних ЕФГДС -: Хр.язва цибулини 12 П.К. Виражений гастродуоденіт.

Недостатність кардії. Рефлюкс-езофагіт; дозволяють припустити, що симптоматика обумовлена ​​загостренням виразкової хвороби 12 п.к.і деформацією цибулини 12 П.К., однак наявність у хворої почуття гіркоти, сухості в роті, болів у правому підребер’ї, иррадиирующих в епігастральній ділянці, нудоти, багаторазової блювоти зі згустками і домішкою жовчі, позитивного симптому Мерфі, Ортнера, Френікус, даних УЗД — Дифузні зміни структури печінки, збільшення її розмірів, зсуву лейкоцитарної формули вліво, незначне збільшення ШОЕ дозволяють поставити діагноз — хронічний холецистит в стадії загострення. Наявність болю в епігастрії, біль при пальпації по ходу підшлункової залози, дані УЗД — pancreas неоднорідної структури, підвищеної ехогенності з ділянками зниженої ехогенності. Дозволяють думати про гострий панкреатит, як про основному захворюванні, але оскільки, відсутнє підвищення рівня амілази крові, больовий синдром виражений не різко, ми можемо думати про гострий панкреатит тільки як про ускладнення основного захворювання. Виключити гострий апендицит дозволяють: локалізація болю в правому підребер’ї їх іррадіацією в праве надпліччя, багаторазова блювота з домішкою жовчі, відсутність симптому Щоткіна-Блюмберга, дані УЗД черевної порожнини, Виключити інфаркт міокарда дозволяють дані ЕКГ від 7/IV/2001 — Ритм синусовий. Одинарна передсердна екстрасистола. Нормальне положення електричної осі серця. Гіпертрофія лівого шлуночка. Хворий показано оперативне лікування — планова операція холецистектомія, однак, враховуючи супровідні захворювання — інсулінозалежний цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, хр. виразку цибулини 12 П.К. і пов’язаний з цим операційний ризик, і ризик розвитку післяопераційних ускладнень, хворий рекомендовано консервативне лікування: 1) Спазмолітики; Епікриз. Хвора Соїна Валентина Федорівна поступила в хірургічне відділення 68 МКЛ зі скаргами на гострі, розпираючий біль у правому підребер’ї, иррадиирующие в епігастральній ділянці і купирующиеся в м введенням Магнію Сульфату; почуття гіркоти, сухості в роті, нудоту, багаторазову блювоту зі згустками і домішкою жовчі, що не приносить полегшення, з анамнезу: на момент надходження хворіє дев’ятий день, в останні три дні — значне погіршення стану, яке виражалося в наростанні симптоматики. Подібний напад — вперше. Об’єктивно: При пальпації по ходу підшлункової залози відзначається нерізко хворобливість. Дані лабораторних та інструментальних досліджень: ЕФГДС -: Хр.язва цибулини 12 П.К. Рефлюкс-езофагіт; дозволяють припустити, що симптоматика обумовлена ​​загостренням виразкової хвороби 12 п.к.і деформацією цибулини 12 п.к; УЗД-Дифузні зміни структури печінки, збільшення її розмірів; зсуву лейкоцитарної формули вліво, незначне збільшення ШОЕ. Діагноз — хронічний холецистит в стадії загострення, ускладнений гострим катаральним панкреатитом.

Історія хвороби Холецистит. При надходженні хвора пред’являла скарги на інтенсивні болі в області правого підребер’я, постійні, иррадиирующие в поперекову область, праву лопатку, підвищення температури тіла до 37,6 о С, нудоту, печію, втрату апетиту, загальну слабкість і головний біль. Счетает себе хворий з початку листопада 1998 р., коли вперше з’явилися гострі, приступообразні болю у правому підребер’ї, з іррадіацією в праву лопатку, нудота, блювота жовчю. Піднімалася температура до 38,5 о С, була викликана бригада ШМД, якої виконана ін’єкція баралгіну. У наступні дні біль відновилася, стала постійною і хвора звернулася в поліклініку ЯШЗ, де був поставлений діагноз: ЖКБ, гострий холецистит. Була призначена консервативна терапія на тлі якої болю повторювалися. Спазмолітики надавали короткочасний ефект. Стан хворої не поліпшувався і за направленням поліклініки ЯШЗ вона була спрямована для оперативного лікування в хірургічне відділення МСЧ ЯМЗ. Закінчила 8 класів і в 16 років влаштувалася на роботу на ЯШЗ, закінчивши курси професійної підготовки. Всю робочу життя пропрацювала на ЯШЗ. На даний час працює на заводі ліфтером. З перенесених захворювань відзначає грип, ангіну, ГРВІ. Хвороба Боткіна, туберкульоз, цукровий діабет і венеричні захворювання заперечує. Непереносимості лікарських засобів не зазначає. Алкоголь не вживає, не курить, гемотрансфузій не проводилося. Загальний стан хворої на момент огляду задовільний, положення активне, свідомість ясна, вираз обличчя спокійний. Статура правильне, конституція гиперстеническая. Шкіра блідо-рожева, без пігментації. Висипів, тріщин, геморагій, расчесов немає. Видимих ​​пухлин немає. Вологість шкіри помірна, її еластичність і тургор тканин збережені. Нігті і волосся без патологічних змін. Підшкірна жирова клітковина надмірно розвинена, найбільші місця відкладення — живіт, сідниці, стегна. Набряків немає. Крепітації, болючості при пальпації немає. Лімфатичні вузли — потиличні, привушні, підщелепні, підборіддя, шийні, надключичні, підключичні, пахвові, ліктьові, пахові, підколінні, не пальпуються, шкіра над ними без змін. Суглоби звичайної форми, безболісні, шкіра над ними без змін.

Рухи в суглобах збережені в повному обсязі, без хрускоту, вільні.

Болючості при пальпації суглобів немає. Стан верхніх дихальних шляхів: дихання вільне, здійснюється через ніс, виділень з носа немає. Перкусія та пальпація придаткових пазух носа безболісна. При огляді гортані змін у ній не визначається.

Голос без осиплости.

Огляд грудної клітки: форма грудної клітини гиперстеническая, епігастральній кут близький до тупого. Ширина міжреберних проміжків близько 1,5 см, напрям ребер косе. Обидві половини грудної клітини симетричні. Лопатки прилягають щільно, тип дихання змішаний, рухи грудної стінки рівномірні, ритмічні, дихання середньої глибини, 18 у хвилину. Задишки немає. Пальпація грудної клітки: при пальпації болючість відсутня, грудна клітка помірно резистентна, голосове тремтіння проводиться на обидві половини грудної клітки рівномірно. Тертя плеври немає. Перкусія легень: при порівняльній перкусії легень визначається ясний легеневий перкуторний звук над симетричними ділянками обох легень. Топографічна перкусія: висота стояння верхівок легень спереду — на 3 см вище ключиць, ззаду — на рівні остистого відростка VII шийного хребця. Аускультація легень: над всією поверхнею легень — везикулярне дихання. Крепітації, шуму тертя плеври не визначається. Бронхофонія однакова над симетричними ділянками обох легень. Дослідження артерій і вен: при огляді проекцій артерій і вен видимих ​​змін не визначається. Пульс на променевих артеріях обох рук симетричний, ритмічний, помірного напруження, доброго наповнення. Частота пульсових коливань — 86 на хвилину, дефіциту пульсу немає. Видимої пульсації судин надчеревній області немає. Артеріальний тиск на плечових артеріях обох рук однаково одно 140/90 мм ртутного стовпа. Аускультація серця: тони серця ритмічні, кілька приглушені, ЧСС — 86 у хвилину, роздвоєння, розщеплення тонів немає. Патологічних ритмів, серцевих шумів і шуму тертя перикарда не визначається. Огляд порожнини рота: при огляді порожнини рота його слизова оболонка рожевого кольору, чиста, волога. Мова обкладений жовтуватим нальотом, сосочки збережені, вологість нормальна. Розпушення, кровоточивості, виразок ясен немає. Мигдалики не збільшені, без запальних змін. Зуби свої.

Огляд живота: живіт випнутий, симетричний, рівномірно бере участь в акті дихання. Пупок втягнутий. Розширення підшкірних вен живота немає. Пальпація живота: при поверхневій пальпації живіт м’який, відзначається деяка хворобливість у правому підребер’ї. Напруження, розбіжності м’язів черевної стінки, грижових випинань, пухлин немає.

Симптоми подразнення очеревини відсутні. При глибокій пальпації відзначається різка болючість в правому підребер’ї. Симптом Кера позитивний.

У лівій здухвинній ділянці пальпується сигмовидна кишка у вигляді щільного тяжа гладкого діаметром близько 2,5 см, безболісного і рухомого. У правій здухвинній ділянці пальпується сліпа кишка у вигляді рухомого, помірно напруженого, безболісного циліндра діаметром близько 3 см. Термінальні відділи клубової, сліпої кишок, поперечно-ободова кишка і шлунок не пальпуються. Перкусія живота: при перкусії живота вільної рідини в черевній порожнині немає. Над кишечником визначається тимпанічний перкуторний звук. Симптом Ортнера позитивний. Аускультація живота: при аускультації живота вислуховуються шуми перистальтики. Нижня межа шлунка, обумовлена ​​методами аускультаторной перкусії та аффрікціі, знаходиться на 4 см вище пупка по лівій парастернальних лінії. Стілець оформлений. Сечовипускання вільне, безболісне. При огляді поперекової області патологічних змін не визначається. Нирки не пальпуються. Симптом Пастернацького негативний з обох сторін. Сечовий міхур не пальпується. Видимого збільшення щитовидної залози немає. При пальпації визначається її перешийок у вигляді м’якого, рухомого, безболісного валика. Розумовий розвиток відповідає життєвому досвіду і здобутій освіті. Сон не порушений. Зір і слух збережені, смакові відчуття не порушені. Чутливість збережена. У позі Ромберга стійка. Фотореакції живі, ністагму немає, конвергенція не порушена. Пальценосовая проба без патології. Дермографізм рожевий, швидко виявляється. anamnesis morbi — вважає себе хворою з початку листопада 1998 року, коли з’явилися гострі, приступообразні болю у правому підребер’ї, з іррадіацією в праву лопатку, піднялася температура тіла до 38,0 о С, виникла нудота, блювота жовчю, в наступні дні болю прийняли постійний характер. даних об’єктивного обстеження — язик обкладений жовтуватим нальотом, живіт різко болючий при пальпації в правому підребер’ї, симптоми Кера, Ортнера позитивні. Печінка збільшена, нижній край виступає з-під краю реберної дуги на 1,0 см., болюча. Печінка ЦР — 12,2 см, ехогенність підвищена, однорідна. Жовчний міхур збільшений 10,0 х 4,4 см, стінки потовщені до 0,7-0,8 см, контур нечіткий, в області дна трехслойность, випоту не виявлено. У порожнині, в тому числі в Гартмоновском кишені множинні не зміщує дрібні до 0,6-0,7 см. камені, холедоха — 0,7 см. Підшлункова залоза не збільшена, однорідна, ехоуплотнена, проток в нормі. Селезінка в нормі. Ритм синусовий, частота серцевих скорочень 68 за хвилину, ЕОС нормальна (35 град.) PQ — 0,18., QRS — 0,10 c., QT — 0,36 c. Низькоамплітудних крива. Амплітуда R 8) Флюорографія від жовтня 1998. На підставі попереднього діагнозу та даних додаткових методів дослідження, даних клінічного аналізу крові: лейкоцитоз — 12,9 х 10 9 л, ШОЕ — 58 мм год, даних УЗД органів черевної порожнини: УЗД-картина гострого калькульозного холециститу в стадії стихання гостроти. Дифузні зміни в печінці та підшлунковій залозі — З урахуванням клінічних проявів гострого холециститу і ступеня терміновості проведення оперативного втручання розрізняють три групи хворих (рішення 6-го Пленуму Правління Всесоюзного товариства хірургів 1956 р.): 1) Група хворих з підозрою на деструктивні форми гострого холециститу, коли процес з самого початку приймає важкий бурхливу течію, а також хворі з панкреонекрозу — у цих випадках показана термінова операція за життєвими показаннями. 2) Група хворих, у яких при спостереженні в умовах стаціонару відзначається наростання тяжкості симптомів, протягом 2-3 днів відсутня поліпшення, незважаючи на весь комплекс консервативного лікування, і якщо з’являються симптоми панкреатиту. Таких хворих слід оперувати в найближчі 24-72 години, використовуючи цей час на передопераційну підготовку та обстеження. 3) Хворі які мають напад поступово ліквідується, особливо у випадках повторних, хоча б і не важких, нападів. Таких хворих слід оперувати на 10-12 день після закінчення нападу («рання» операція з Б Петрову). Термін операції визначається темпами затихання запальних явищ. Основну масу хворих з гострим холециститом передбачається оперувати, не виписуючи зі стаціонару, по «загасання» запального процесу. Протягом більш ніж 10 років віддається перевага активної консервативної тактики при про холециститі, а екстрені і термінові операції проводять лише за життєвими показаннями: при проривної формах холециститу, гнійному і жовчному перитоніті, виявлених в перші години. У комплекс консервативних заходів входять: спокій, голод, лужне питво, новокаїнова паранефральній блокада, застосування антибіотиків ШСД, сульфаніламідних препаратів, введення різних спазмолітиків і рідин в в і симптоматична терапія. У переважній більшості випадків, отримавши терапевтичний ефект від консервативного лікування таких хворих детально обстежують, готують до операції і проводять її через 10-14 днів після купірування гострих запальних явищ у жовчних шляхах. При цьому, незалежно від строків оперативного втручання і стану жовчного міхура, при уточненому діагнозі о холецистит — віддають перевагу здійснення холецистектомії і необхідної корекції патологічно змінених магістральних жовчовивідних проток. Необхідною умовою операції на жовчних шляхах є широкий операційний доступ, що дозволяє вільно маніпулювати на жовчних протоках, дистальному відділі шлунка, 12-палої кишки і печінковому кутку поперечно-ободової кишки. Останнім часом віддається перевага верхньої серединної лапаротомії. В умовах сучасного етно доступ дозволяє провести операцію на позапечінкових жовчних протоках, однак у хворих з великою надмірною вагою і при повторних операціях застосовують косою підреберну розріз. П. Федорову. Видалення жовчного міхура раціонально виконувати від шийки, однак при технічних труднощі можна перейти до холецистектомії «від дна». Останнім часом, з розвитком ендоскопічної хірургії, з’явилася можливість проведення ендоскопічної холецистектомії. Корнукова.Г. 44 років показано хірургічне лікування, так як консервативна терапія безуспішно і не ефективна, а також враховуючи приєдналася ускладнення у вигляді біліарнозавісімого хронічного панкреатиту, холецистектомія є єдиним способом лікування калькульозного холециститу. Діагностика: в черевній порожнині випоту немає, очеревина гладка, блискуча.

Печінка збільшена, з закругленими краями. Жовчний міхур збільшений, стінка потовщена, гіперемійована, набрякла, спаяний ніжними спайками з 12 — палої кишки, шлунка, у пухкому інфільтраті. Роз’єднання спайок.

Тракція жовчного міхура за дно і шийку краниально і латерально. Виділення протоки міхура і артерії інструментами (гачок, діссектор). Протоки міхура 4 х4 мм., Впадає під гострим кутом, склерозирован. Клапірован 2 кліпсами, з них одна на що залишається частина. Пересічен ножицями. Міхурово артерія йде зліва від протоки міхура, стовбур. Клапіровани 3 кліпсами, з них 2 на що залишається частина. Пересічена ножицями без особливостей. Жовчний міхур виділений з ложа печінки за допомогою гачка. Кровотеча з ложа зупинено електрокоагуляцією. При виділенні жовчний міхур не розкритий. Жовчний міхур видалений через доступ 2, при цьому желчеістеченія, випадіння конкрементів не було. Дренаж через доступ 4, підпечінкової. Шкіра блідо-рожева, помірно волога. Видимі слизові рожеві, без патологічних змін. Температура тіла 36,7. Артеріальний тиск 170/100 мм ртутного стовпа. Пульс симетричний, ритмічний, доброго наповнення і напруження, 76 у хвилину. Живіт м’який, при пальпації болючий в правому підребер’ї. Печінкова тупість збережена. Симптом Ортнера слабо позитивний. Печінка виступає з під реберної дуги на 1 см., край закруглений, болючий. При аускультації чітко вислуховується шум перистальтики. Фізіологічні відправлення в нормі. Скарги на болі в надключичних областях на висоті вдиху і верхній половині живота (в області діафрагми), сухість у роті, слабкість, запаморочення.

Температура тіла 37,4. Артеріальний тиск 140/90 мм ртутного стовпа. Пульс симетричний, ритмічний, доброго наповнення і напруження, 88 у хвилину. Мова сухуватий, обкладений жовтуватими плівками. Живіт роздутий, при пальпації помірно болючий. При аускультації вислуховується мляві кишкові шуми. Мочиться самостійно. Пов’язка промокла кров’ю, по дренажу 50 мл. рідкої крові. 44 років, поступила в хірургічне відділення МСЧ ЯМЗ зі скаргами на інтенсивні болі в області правого підребер’я, постійні, иррадиирующие в праву поперекову область і праву лопатку, підвищення температури тіла до 37,6 о С, нудоту, печію, втрату апетиту, загальну слабкість і головний біль. З anamnesis morbi — вважає себе хворою з початку листопада 1998 року, коли з’явилися гострі болі у правому підребер’ї, піднялася температура тіла до 38,0 о С, виникла нудота, блювота жовчю (болі куповані введенням баралгина бригадою СМП). У наступні дні болю прийняли постійний характер. За даними об’єктивного обстеження — жовтуватий наліт на язику, при пальпації живота різка болючість в правому підребер’ї, позитивні симптоми Ортнера і Кера. З даних клінічного обстеження: в загальному аналізі крові — лейкоцитоз (12,9 х10 9 л); підвищення ШОЕ -58 мм год, дані УЗД — картина гострого калькульозного холециститу в стадії стихання гостроти, дифузні зміни в печінці та підшлунковій залозі. Грунтуючись на вищепереліченому був поставлений клінічний діагноз: основне захворювання — ЖКХ: гострий катаральний калькульозний холецистит; супутнє захворювання — немає; ускладнення — біліарнозавісімий хронічний панкреатит, латентна форма, не рецидивуючий. Хворий проведена ендоскопічна холецистектомія. Післяопераційний період — без особливостей. В даний час хвора продовжує лікування в стаціонарі. 1) Збірник праць кафедри хірургічних хвороб № 1, л ф під редакцією профф. Н.У. Усманова «Актуальні питання діагностики та лікування холециститу.» Душанбе 1986. Гострий холецистит. Найчастіше ускладнення холецистолітіазу як наслідок порушення відпливу жовчі з жовчного міхура, або повної обтурації просвіту чи набряку слизової оболонки міхурової протоки. У ≈10 % випадків захворювання має некалькульозну природу, зазвичай при тяжких системних захворюваннях. Симптоми: печінкова коліка, що триває >5 год, лихоманка і озноб, блювання, сильна болючість черевної стінки в ділянці правого підребер’я, позитивний симптом Мерфі (особа, яка обстежує, прикладає руку до правої підреберної ділянки хворого, який виконує глибокий вдих, внаслідок чого виникає біль, що приводить до переривання вдиху) і симптом Ортнера, інколи пальпується болючий жовчний міхур, симптоми подразнення очеревини (у деяких хворих), прискорення пульсу та дихання. Допоміжні дослідження. Лабораторні дослідження : лейкоцитоз зі зсувом лейкоцитарної формули вліво, підвищена концентрація СРБ в сироватці крові, інколи підвищена активність АСТ, АЛТ, ЛФ і амілази у сироватці крові, гіпербілірубінемія. 2. Візуалізаційні методи дослідження: УЗД — великі симптоми: наявність конкрементів, набряк стінки жовчного міхура, наявність газу у стінці (гангренозне запалення), позитивний ультрасонографічний симптом Мерфі (болючість під правою реберною дугою при натисканні ультразвуковим датчиком); малі симптоми: збільшення жовчного міхура, потовщення стінки, зміни у просвіті жовчного міхура (напр. сладж), скупчення рідини навколо жовчного міхура. КТ — допомагає встановити діагноз у хворих із некалькульозним гострим холециститом, а також для виявлення ускладнень. Діагностичні критерії. 4. Емпіричне лікування антибіотиком широкого спектру дії, напр., цефалоспорином ІІІ покоління (цефтріаксон, цефоперазон), ципрофлоксацином, у випадку підозри на інфікування анаеробними бактеріями додається метронідазол або амоксицилін із клавулановою кислотою. У випадку неускладненого післяопераційного перебігу лікування може тривати 5–7 днів. 5. Холецистектомія (перевага надається лапароскопічній): показана у кожному випадку гострого калькульозного холециститу, та має бути проведена протягом 72 год від поступлення в лікарню (якщо хворий не може бути прооперований протягом 1 тиж. від появи симптомів, хірургічне втручання потрібно відкласти на ≥6 тиж.). Емпієма, гангрена або перфорація (обмежена або з розлитим жовчним перитонітом) жовчного міхура (вимагає негайного хірургічного втручання), водянка жовчного міхура, абсцес печінки, нориця між жовчним міхуром та кишківником (міграція великих конкрементів до кишківника може спричинити жовчнокам’яну кишкову непрохідність), синдром Міріззі (блокування великого конкременту у шийці жовчного міхура або у міхуровій протоці в місці її з’єднання з загальною печінковою протокою, викликає симптоми компресії спільної жовчної протоки). . Скарги при надходженні: На головний біль, миготіння мушок перед очима,слабкість, гіркота в роті, нудоту, біль у правому та лівому підребер’ї,епігастральній ділянці, що носять різкий колючий характер, багаторазову блювотуз домішкою жовчі. Вважає себе хворою з 30.03.2001, коли вперше з’явилися скарги нанудоту, колючі болі в правому підребер’ї. Надалі відзначала наростаннябольового синдрому, з’явилися відчуття гіркоти у роті, блювота. Двічі на періодз 31.03.01 по 6.04.01 викликала швидку допомогу. Лікарем швидкої допомоги булообмірюване АТ — 200/100 (зі слів хворої), при робочому 130-140/80-90. З метоюкупірування епізодів підйому АТ лікарем швидкої допомоги вводився препарат Магнію Сульфат 25% в/м (зі слів хворої). Після ін’єкції хвора відчуваласуттєве полегшення через 20-25 хвилин. 7.04.2001 року хвора в третійразів викликала бригаду швидкої допомоги зі скаргами на миготіння «мушок» передочима, головний біль, біль у лівому підребер’ї, з іррадіацією впоперекову область, колючі різкі болі в правому підребер’ї з іррадіацією вепігастральній ділянці, піднялася температура до 37,8. Лікарем швидкоїдопомоги був виставлений попередній діагноз гострий панкреатит (?) (обмірюване АТ — 220/120 (зі слів хворої)), введена магнезія, хвора госпіталізованав хірургічне відділення 68 міської клінічної лікарні. На момент народження мати ібатько здорові. Захворювання перенесені в дитинстві: Кір, ГРЗ. Про що проводятьсяпрофілактичні щеплення не пам’ятає. Післязакінчення школи влаштувалася на роботу на ситценабивна фабрику, депропрацювала 15 років. Після цього поміняла місце роботи і пропрацювала на 1-мчасовому завод 24 року робочою гальванічного цеху (мала професійнішкідливості — контакт з електролітами і розчинниками (ацетон). Перша вагітність протікала з ускладненнями,гестозом другої половини вагітності. Пологисамостійні. Шкідливих звичок — ні. Спадковий анамнез — не обтяжений. Перенесені захворювання: страждає на цукровий діабет з 1980 року,артеріальною гіпертензією з 1990 року. У 1985 році звернулася до терапевтаз приводу болю в поперекової області, спрямована на обстеження до уролога — Діагносціровано зменшення в розмірах лівої нирки (зі слів хворої) Психічні захворювання, венеричні хвороби, хвороби крові, туберкульоз,травми, операції заперечує. Алергологічний анамнез — один раз в житті відзначала алергічнуреакцію, за типом кропив’янки, на прийом антигіпертензивного препаратуіноземного виробництва, назви якого не пам’ятає. Матеріально забезпечена. Умови життя — гарні. Харчування повноцінне (дієтаз обмеженням кількості вуглеводів), 3-х разове. Стан хворої на момент курації задовільний, свідомістьясна, положення активне. Нормостеніческого статури, підвищеногохарчування (ожиріння 1-2 ступеня).

Шкірні покриви тілесної забарвлення, сухі,еластичність шкіри знижена, тургор тканини знижений, набряків немає. Підшкірно -жирова клітковина виражена добре (товщина шкірної складки на рівні пупкадо 7-8 см.), найбільші відкладення жиру відзначаються на животі та стегнах. Доступні для пальпації лімфатичні вузли не збільшені. М’язи розвинені задовільно, еластичні, тонус їх збережений. Суглоби нормальної конфігурації, безболісні, шкіра над суглобами НЕзмінена, руху в суглобах в повному обсязі, безболісні. Кісткова система розвинена добре. Постава правильна. Пальпуються кістки недеформовані, безболісні.

Огляд. Грудна клітка конусовидна,симетрична. Обидві половини грудної клітки однаково приймають участь уакті дихання.

Дихання нормальної глибини, грудної тип, ритмічне. ЧДД — 17за хвилину. Топографічна перкусія: Нижні межі легень. Праве легке:l. parasternalis — 6 ребро;l. medioclavicularis — 7 ребро;l. axillaris anterior — 7 ребро;l. axillaris media — 8 ребро;l. axillaris posterior — 8 ребро;l. scapularis — 9 ребро;l. paravertebralis — на рівні остистого відростка Th 10.

Ліве легке:l. medioclavicularis — 6 ребро;l. axillaris posterior — 9 ребро;l. scapularis — 10 ребро;l.

paravertebralis — на рівні остистого відростка Th 1Межі верхнього краю легень: Скарги. На почуття запаморочення, миготіння «мушок» перед очима, відчуття тяжкостів потилиці. З 1990 року епізодично бралагіпотензивні засоби (дибазол, папазол, раунатин) у випадках підвищенняартеріального тиску до 160-170/100-110 мм.рт.ст. Протягом останніх 2-3місяців приймає Капоте по 1 таблетці 2 рази на добу. Пальпація Верхівковий поштовх визначається за 5-му міжребер’ї 2 см назовні відсреднеключичной лінії. Пульс симетричний, частотою 75 ударів за хвилину, ритмічний, доброгонаповнення. Ліва — в 5-му міжребер’ї, на 2 см назовні від лівої среднеключичной лінії. В області попереку видимих змін не виявлено. Нирки пропальпуватине вдалося. Симптом поколачивания в області попереку — слабоположітельнийправоруч, ліворуч — негативний. Хворобливість при пальпації верхніх і нижніхсечоводо точок відсутній. Перкуторно сечовий міхур не виступаєнад лобковим зчленуванням. Дизуричні явищ немає.

На відчуття гіркоти у роті, болі в епігастральній ділянці, правомпідребер’ї, що носять тупий характер, печію, запори (страждає з молодоговіку, використовує препарати сени). Мова вологий, з відбитками зубів, покритий сірувато-жовтуватимнальотом. При пальпації виявляється помірна болючість в правому підребер’ї,епігастральній ділянці. Сигмовидну, поперечно-ободочну, сліпу кишку,нижній край печінки, жовчний міхур, селезінку пропальпувати не вдалосязважаючи на огрядності хворий. При пальпації по ходу підшлункової залозинаголошується нерізко хворобливість, підшлункову залозу пропальпувати НЕвдалося.

Симптом Ортнера — слабо позитивний праворуч, при поколачивания пореберної дузі ліворуч виявляється нерізко хворобливість; симптом Василенко —слабо позитивний, френікус-сімтом (Мюссе) — позитивний справа;симптом Мерфі — позитивний; симптом кашльового толку — негативний;симптом Мейо-Робсона — негативний. Симптом Щоткіна-Блюмберга — негативний. Межі печінки по Курлову: l.med.clavicularis 12 cm; l.ma — 11cm; лев дит. Дуга 9 см. При перкусії відзначається нерізко хворобливість. Верхня межаселезінки на 9 ребрі, нижня на 11 ребрі. При аускультації живота вислуховується шум перистальтики кишечникаритмічний, середньої гучності. На підставі скарг на відчуття гіркоти у роті, печію, нудоту,кількаразову блювоту, болі в правому підребер’ї, що носили гострий, колючийхарактер з іррадіацією в епігастральній ділянці, купірувавсяін’єкційним введенням магнезії, позитивні сіптоми Ортнера, Мюссе, Мерфі; поставлений попередній діагноз — гострий холецистит. УЗД черевної порожнини від 7/IV/2001 Висновок: Ехографіческая картина хронічного пієлонефриту. УЗД черевної порожнини від 7/IV/2001 Cito! Печінка збільшена, дифузно — неоднорідної структури. Pancreas: головка 3,9 см, тіло 1,7 см, хвіст 2,2 см; неоднорідної структури,підвищеної ехогенності з ділянками зниженої ехогенності.

За латеральногоконтуру гіперехогенний серп товщиною 0,2 см, тканина залози набрякла. Жовчний міхур розміром 8,5 x3, 3 см стінка тонка, в просвіті яскравіехогенності освіти до 0,3 см і згущена жовч. Холедоха не розширені Висновок: Ехографіческая картина о. Панкреатиту, хр.калькулезногохолециститу, збільшення і дистрофічні зміни печінки. Аналіз сечі від 7/IV/2001 Колір — жовтий; Прозорість — повна; Щільність — Реакція — кисла; Білок — ABS; Глю — 4%; Кетонові тіла — +++; Епітелій — 3-5 в полі зору; Лейкоцити — до 30 в полі зору; Ер. Незмінені — 0-1 в полі зр.; ЕКГ від 7/IV/2001 Ритм синусовий. Одинарна передсердно екстрасистол. Нормальне положенняелектричної осі серця. P-Q — 0,14 QRS — 0,08. Загальний аналіз крові від 9/IV/2001 RBC — 4,77 MCHC — 335 HCT — 42,1 PLT — 306 MCV — 88,1 PCT — 0,35 RDW — 9,7 MPV — 10,6 HGB — 141 PDW — 14,2 MCH — 29,5 WBC — 12,6 MID — 0,9 Lymf — 4,5 Gran — 7,2 Палочкоядерные — 11 Сегментоядерние — 60 Еозинофіли — 1 Лімфоцити — 20 Моноцити — 8 ШОЕ — 20. ЕФГДС від 10/IV/2001 М/а лідокаїн 10% -0,7 Стравохід вільно проходимо, стінки його еластичні, слизова в н/3набрякла з смугами і вогнищами гіперемії. Сторождеформований проходимо. Балон 12 П.К. деформована, слизова її набрякла, гіперемована звиразковим дефектом на передній верхній стінці до 1 см в діаметрі, дно йоговиконано фібрином. Висновок: Хр.язва цибулини 12 П.К.

Рефлюкс-езофагіт. Хвора пред’являє скарги на постійний біль у правому підребер’ї,епігастральній ділянці. Об’єктивно: ЧДД = 10 в хв, при аускультації легенів —везикулярне дихання, тони серця ясні, ритмічні, ЧСС = PS = 76 уд/хв, припальпації живіт м’який, болючий в епігастральній ділянці, правомпідребер’ї, При пальпації по ходу підшлункової залози відзначається нерізкоболючість, симптом Мерфі слабо позитивний, стілець оформлений, газивідходять, сечовипускання вільне, діурез адекватний. Скарги минулі і приєдналися скарги на головні болі в областіпотилиці, запаморочення (пов’язує з вимушеною скасуваннямантигіпертензивного препарату (капотен)). Об’єктивно: ЧДД = 12 в мин, А/Д 170/100 мм.рт.ст при аускультації легенів — везикулярне дихання, тонисерця ясні, ритмічні, ЧСС = PS = 70 уд/хв, при пальпації живіт м’який,болючий в епігастральній ділянці та правому підребер’ї, симптом Мерфінегативний, стілець оформлений, гази відходять, сечовипускання вільне,діурез адекватний. Наявність у хворої, печії, болю в епігастрії і правому підребер’їкупируются після в/м введення розчину магнію сульфат, болючості припальпації в епігастрії і правому підребер’ї; даних ЕФГДС -: Хр.язвацибулини 12 П.К. Рефлюкс -езофагіт; дозволяють припустити, що симптоматика зумовлена загостреннямвиразкової хвороби 12 п.к.і деформацією цибулини 12 П.К., однак наявність ухворий почуття гіркоти, сухості в роті, болів у правому підребер’ї,иррадиирующие в епігастральній ділянці, нудоти, багаторазової блювоти ззгустками і домішкою жовчі, позитивного симптому Мерфі, Ортнера, Френікус, даних УЗД — Жовчний міхур розміром 8,5 x3, 3 см стінка тонка, впросвіті яскраві ехогенності освіти до 0,3 см і згущена жовч.

Дифузнізміни структури печінки, збільшення її розмірів, зрушення лейкоцитарноїформули вліво, незначне збільшення ШОЕ дозволяють поставити діагноз —калькульозний хронічний холецистит в стадії загострення. Наявність болів в епігастрії, болі при пальпації по ходу підшлунковоїзалози, дані УЗД — pancreas неоднорідної структури, підвищеноїехогенності з ділянками зниженої ехогенності. За латерального контуругіперехогенний серп товщиною 0,2 см, тканина залози набрякла. Дозволяють думатипро гострий панкреатит, як про основне захворювання, але оскільки,відсутнє підвищення рівня амілази крові, больовий синдром виражений нерізко, ми можемо думати про гострий панкреатит тільки як про ускладненняосновного захворювання. Виключити гострий апендицит дозволяють: локалізація болів у правомупідребер’ї їх іррадіацією в праве надплечье, багаторазова блювота з домішкоюжовчі, відсутність симптому Щоткіна-Блюмберга, дані УЗД черевної порожнини,присутність симптому Мерфі. Виключити інфаркт міокарда дозволяють дані ЕКГ від 7/IV/2001 — Ритмсинусовий.

Хворий показано оперативне лікування — планова операціяхолецистектомія, однак, з огляду на супутні захворювання —інсулінозалежний цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, хр.

виразкуцибулини 12 П.К. і пов’язаний з цим операційний ризик, і ризик розвиткупісляопераційних ускладнень, хворий рекомендовано консервативне лікування: 1) Спазмолітики; 2) Ненаркотичні Аналгетики (при болях); 3) Антацидні і Противиразкові препарати; 4) Препарати для стабілізації артеріального тиску; 5) Консультація у ендокринолога; Хвора Соін Валентина Федорівна поступила в хірургічне відділення 68 ДКБ зі скаргами на гострі, розпираючий болю в правому підребер’ї,иррадиирующие в епігастральній ділянці і купируются в/м введенням Магнію Сульфату; почуття гіркоти, сухості в роті, нудоту, багаторазову блювоту ззгустками і домішкою жовчі, не приносить полегшення, з анамнезу: намомент вступу до більш?? 9-ий день, в останні три дні — значнепогіршення стану, яке виражалося в наростанні симптоматики. Подібнийнапад — вперше. Об’єктивно: При пальпації виявляється помірнахворобливість у правому підребер’ї, епігастральній ділянці. При пальпації походу підшлункової залози відзначається нерізко хворобливість. Симптом Ортнера — слабо позитивний праворуч, при поколачивания по реберної дузізліва виявляється нерізко хворобливість; симптом Василенко — слабопозитивний, френікус-сімтом (Мюссе) — позитивний справа; симптом Мерфі — позитивний; симптом кашльового толку — негативний; симптом Мейо-Робсона — негативний. Дані лабораторних та інструментальних досліджень: ЕФГДС -: Хр.язвацибулини 12 П.К. Рефлюкс -езофагіт; дозволяють припустити, що симптоматика зумовлена загостреннямвиразкової хвороби 12 п.к.і деформацією цибулини 12 п.к; УЗД-Жовчний міхуррозміром 8,5 x3, 3 см стінка тонка, в просвіті яскраві ехогенності освітидо 0,3 см і згущена жовч. Pancreas: головка 3,9 см, тіло 1,7 см, хвіст 2,2 см; неоднорідної структури, підвищеної ехогенності з ділянкамизниженою ехогенності. За латерального контуру гіперехогенний серптовщиною 0,2 см, тканина залози набрякла. Дифузні зміни структури печінки,збільшення її розмірів; зсуву лейкоцитарної формули вліво, незначнезбільшення ШОЕ. Діагноз — хронічний калькульозний холецистит в стадіїзагострення, ускладнений гострим катаральним панкреатитом. Зі боку органів дихання, задишка при фізичному навантаженні. Вважає себе хворою з 29.08.10 року, коли, вперше, після вживання жирної їжі, виникли інтенсивні, переймоподібні болі в області правого підребер’я, иррадиирущие в праве передпліччя, що супроводжуються рясною блювотою з домішкою жовчі, яка приносила полегшення, а так само відзначає гіркота в роті. Але через годину-півтори болю поновлювалися, разом понад зазначеними симптомами. 30 серпня 2010, хвора звернулася до дільничного терапевта в поліклініку за місцем проживання. В це ж день була госпіталізована в МУЗ МКЛ № 2, з діагнозом В«Гострий холецистит В». На даний момент, після проведення оперативного втручання, захворювання В«Гострий холециститВ», повністю усунуто і не несе небезпеки для життя пацієнтки. Москва, першою дитиною в родині. Закінчила 10 класів середньої школи, потім поступила в інститут. Підшкірно-жировий шар розподілений не рівномірно. Гіпертрофія, за жіночим типом (на рівні пупка -5 сантиметрів. Волосяний покрив — розвинений відповідно віку.

Грибкового поразки не відзначено. При зовнішньому огляді лімфатичні вузли не візуалізуються. Грудна клітка конічної форми, симетрична. Губи рожеві, вологі. Тріщини, виразки, висипання відсутні. Мова рожевого кольору, нормальної форми і величини, спинка мови обкладена, сосочки виражені слабо.

Десни рожеві, кровотеч і дефектів немає. Слинні залози не збільшені, безболісні. Живіт округлий, симетричний, в акті дихання відстає правий верхній квадрант. У правому підребер’ї асептична пов’язку розміром 10:10 см, суха. При поверхневій пальпації, живіт м’який, помірно болючий в правому підребер’ї. Які або патологічні утворення в черевній порожнині не пальпуються. Диференціальний діагноз, перш за все, проводиться з жовчно-міхурово колькою. При жовчно-міхурово кольці хворий ходить в пошуку становища, яке зможе принести йому полегшення. В області ж жовчного міхура визначається гостра болісність.

Також спростувати цей діагноз можна за допомогою УЗД. Реферати українською. · З боку органів дихання, задишка при фізичної навантаженні.Болей у грудній клітині, кашлю, не зазначає.Вважає себе хворий з 29.08.10 року, коли, вперше, після вживання жирною їжі, виникли інтенсивні,схваткообразние біль у області правого підребер’я,иррадиирущие в праве передпліччя, що супроводжуються багатою блювотою з додатком жовчі, яка приносила полегшення, а як і зазначає гіркоту в роті. Хвора приймала препарати но-шпа, після чого болі ставали менш інтенсивні.

Але крізь годину-півтори болю поновлювалися, разом понад зазначеними симптомами. 30 серпня 2010 року, хвора звернулася до дільничному терапевта до поліклініки за місцем проживання. У цей день була госпіталізована в МУЗ ДКБ№ 2, з діагнозом «Гострий холецистит». Народилася 1940 року у р. Москва, першим дитиною у ній. Росла і розвивалася відповідно до підлогою й віком. Закінчила його за спеціальності інженер. >Подкожно-жировой шар розподілено не рівномірно.Гипертрофия, жіночого типу (лише на рівні пупка -5 сантиметрів. Вологість, тургор і еластичність шкіри знижено.Видимие слизові блідо рожевого кольору. При зовнішньому огляді лімфатичні вузли невизуализируются.Околоушние,подбородочние, підщелепні безболісні, розмір 1:0,5 див, еластичні, не зміщено щодо шкіри що прилягають тканин. >Грудная клітина конічну форму, симетрична.Ширинамежреберних проміжків 1,5 див.Надключичние іподключичние ямки є такі слабко, виражені однаково по обидва боки. Мова рожевого кольору, нормальної форми і величини, спинка мови обкладена,сосочки виражені слабко. Десни рожеві, кровотеч і дефектів немає.Слюнние залози не збільшено, безболісні. У правом підребер’я асептичне пов’язку розміром 10:10 див, суха. При поверхневою пальпації, живіт м’який, помірковано болючий у правому підребер’я. Які або патологічні освіти у черевної порожнини непальпируются. >Дифференциальний діагноз, передусім, здійснюється зжелчно-пузирной колькою. Прижелчно-пузирной кольці хворий ходить у пошуку становища, що зможе принести йому полегшення. А в сфері жовчного міхура визначається гостра болючість. Також спростувати цей діагноз можна з допомогою УЗД.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

самостійна робота паралельність прямих і площин у просторі

правила безпеки під час проведення дослідів з природознавства у початкових класах

географія 7 клас практикум кобернік гдз